Valóságshow életre-halálra
Horace McCoy nagysikerű regényét dolgozta át és vitte színpadra a Vígszínház társulata Eszenyi Enikő rendezésével. Az aktuális hazai viszonyok: gazdasági válság, elkeseredettség, a média kiszipolyozó világa, közöny és elfásultság adják a keretét a csopaki maratoni táncversenynek, ahol a fődíj nem más mint 10 millió forint.Több hétig tartó gyilkos hajsza ez, mely alatt nem kevés megaláztatás is vár a versenyzőkre de a pénz az úr és a nyeremény reményében lassan mindenki felvillantja mire is képes igazán.
Igazi tükör ez, a magyar nép elé tett tükör. ,,Mindegy hova, csak innen el" fogalmazzák meg sokan az indulók között. Ingatlanhitel, kifizetetlen számlák, születendő gyermek, sorstalanság, irreális álmok hajszolása mind-mind motíváló tényező. Kapcsolatok bomlanak fel, újak születnek. Győzni, minden áron, másokat eltaposva is. A nézőközönséget is bevonva pedig mi is közvetlenül részesei lehetünk a versenynek, és már-már bűntudattal élvezhetjük annak minden percét.
A színház majdnem teljes társulata részt vesz e darabban, így olyan arcokat láthatunk viszont mint Hegyi Barbara, Pindroch Csaba, Bata Éva, Lengyel Tamás, Hegedűs D. Géza, Igó Éva, Börcsök Enikő.
Az előadás alatt többek közt a Hajolj bele a hajamba, Hol van az a nyár, Teszkó, Hello Tourist, Mindig az a perc, Nekem a Balaton a Riviéra c. dalok csengenek fel.
Van, amikor már nincs kiút, amikor olyan elkeseredetten látjuk a világot, hogy már minden mindegy? Muszáj minden áron küzdeni, vagy van egy pont amikor egyszerűbbnek tűnik kiszállni? Mikor minden hitünk elhagy mi marad nekünk?
Őrült derby volt az biztos...
Az idősebb korosztálynak biztos előbb le kell mosnia Jane Fonda és Michael Sarazzin képét, ami a cím hallatán automatikusan feljön agya képernyőjére, hiszen nemcsak a könyv, az 1969-es amerikai film is remekművek voltak. A Shakespeare-drámákban is az a jó, hogy minden generáció mesélni tud velük a saját nemzedékének. Horace McCoy 1935-ös regényénének feldolgozása a hatvanas években szintén egy későbbi interpetációja volt a történetnek, így legitim vállakozás a sztorit átültetni a mai Magyaroszágra. Más kérdés, hogy milyen egy ilyen élmény után másnap ott folytatni a hetet, ahol abbahagytuk...
VálaszTörlés